Çiy Tanesi

bir çiy tanesi usulca düşerken güneşin gölgelediği yaprağın gövdesinden, teninin kokusuyla gözbebeklerinde yansımak ister bedenim. ellerinden kalp atışlarını hissederek aşkı yaşamak isterim. ve her cam buğusu gördüğümde kendi adım yerine, adını yazmak.
labirent oluşturan hayallerin imkânsızlığında, imkânına tutunarak kaçırdığım bütün trenlerin gittiği yere ulaşmak niyetim. sokakların sahipsizliğine sığınıp seni elde etmek ve tüm o sahipsiz sokaklarda kokunu solumak…
senin her anında yanında olmak niyetim. ve uçurumun kenarında uzanan bir dal gibi satır aralarıma tutunmanı isterim. çığlık çığlığa acını haykırdığın zamanlarında susarak destelemek seni ve tüm o çığlıklarını kollarımın arasında bastırmak…
çıkmaza düştüğünde en kuytu yalnızlıklardan aşk toplarım senin için. ulaşılamayan bütün aşkların, en tuhaf zerreciklerinden inşa ederim yolunu. kötü bir rüyadan uyanmış gibi girersin yoluma ve güzel bir rüya görüyormuş gibi yürürsün yolumda. kimselerin bilmediği bir zamanda, kimselerin sahip olamayacağı bir sevgiye sahip oluruz seninle.
bir çiy tanesi tan yelinin etkisiyle usulca süzülürken yaprağın gövdesinden, umutlar saçılır kalbimin çevresinden. bir renk cümbüşünün ardından adınla birlikte belirir mutluluk. kaldırım kaldırım aşk gezeriz seninle.
ve bir çiy tanesi usulca süzülürken yaprağın gövdesinde, usulca gezinirsin kalbimde.

Fatih Emre Öztürk

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: